Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją

Pasja jest czymś pięknym, nadającym sens i smak naszemu szaremu, codziennemu życiu. Zainteresowanie drobnymi przyjemnościami życiowymi i pracami posiada każdy z nas, które pielęgnowane przeradzają się w pasję. Bo im więcej czasu im poświęcamy, tym większą przyjemność i satysfakcję odczuwamy.

2011 02 28.spotkanie.ludzie.z.pasja.01 - Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją2011 02 28.spotkanie.ludzie.z.pasja.02 - Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją2011 02 28.spotkanie.ludzie.z.pasja.03 - Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją
kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie w dniu 23 lutego zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu ?Ludzie z pasją?. Spotkania połączone są z warsztatami, w trakcie których miejscowi artyści dzielą się swoimi umiejętnościami.

Tym razem gościem i mentorem zarazem była Pani Wacława Byczkowska, artystka z Osjakowa wykonująca patchworki. Jest to metoda szycia, w której zszywa się kawałki materiału w większą całość tworząc nowy wzór. W pierwszej części artystka opowiadała o początkach swej pasji, zaprezentowała też swój dorobek artystyczny.

2011 02 28.spotkanie.ludzie.z.pasja.04 - Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją2011 02 28.spotkanie.ludzie.z.pasja.05 - Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją2011 02 28.spotkanie.ludzie.z.pasja.06 - Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją
kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty artystyczne. W ich trakcie artystka uczyła zgromadzonych sposobów wykonywania patchworków. Po warsztatach otwarto wystawę „Moje patchworki ? świat kolorowych łat” prac Wacławy Byczkowskiej . Znalazły się na niej fantazyjne narzuty, ozdoby ścienne i inne oryginalne przedmioty, które wyszyły spod sprawnych rąk artystki.

Wystawę prac Pani Wacławy Byczkowskiej będzie można oglądać w sali wystawowej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie do dnia 15 marca 2011 roku w godzinach pracy biblioteki.

2011 02 28.spotkanie.ludzie.z.pasja.07 - Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją2011 02 28.spotkanie.ludzie.z.pasja.08 - Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją2011 02 28.spotkanie.ludzie.z.pasja.09 - Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją
kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia