Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowie

W dniu 16 października 2011r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Osjakowie odbyło się Wojewódzkie Święto Chrzanu, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Podczas uroczystości zorganizowana została konferencja pt. „Choroby i szkodniki chrzanu”, wystawa na temat: „Walorów zdrowotnych chrzanu, historii uprawy i zalet chrzanu” oraz wystawa producentów i przetwórców chrzanu.

Podczas obchodów święta zorganizowane zostały konkursy: „Impresja o chrzanie. Etykieta na wyroby z chrzanu”, „Wiedzy nt. uprawy chrzanu”,konkurs na najokazalszy korzeń chrzanu, oraz najlepszą potrawę z wykorzystaniem chrzanu.

Laureatami konkursów zostali:

 

„Impresja o chrzanie. Etykieta na wyroby z chrzanu”:

1. Żaneta Wróbel

2. Angelika Zając

3. Rafał Stolarczyk

„Wiedzy nt. uprawy chrzanu”:

1. Ireneusz Kowalczyk

2. Justyna Gasiecka

3. Mirosław Przydacz

Na najokazalszy korzeń chrzanu:

1. Ireneusz Kowalczyk

2. Adam Krysiak

3. Tomasz Chrzan

Najlepsza potrawa z wykorzystaniem chrzanu:

1. KGW Obrów

2. Stowarzyszenie Agroturystyczne Ziemi Wieluńskiej

3. Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Francuskiej w Osjakowie

4. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Osjakowskiej.

poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z obchodów tego święta:

 

swieto chrzanu 01 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 02 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 03 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowie

 

 

swieto chrzanu 04 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 05 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 06a - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 07 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 08 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 09 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 10 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 11 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 12 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 13 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 14 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 15 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 16 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 17 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 18 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 19 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 20 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 21 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 22 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 23 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 24 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 25 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 26 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 27 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 28 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 29 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowieswieto chrzanu 30 - Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowie