Świetlice wiejskie

Korzystając z dofinansowania ze środków unijnych w ramach PROW na lata 2007-2013 działanie „Odnowa i rozwój wsi” Gmina Osjaków zrealizowała projekt pn. „Remont i wyposażenie świetlic wiejskich w miejscowości Dębina i Nowa Wieś”. Remonty tych budynków zostały zakończone we wrześniu br. Budynki zyskały nową elewację, wymieniono pokrycie dachowe, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, lamperie zamieniono na płytki ścienne i tynk żywiczny, wymieniono instalacje elektryczną, urządzenia sanitarne. Ponadto każda ze świetlic została częściowo wyposażona w naczynia kuchenne, kuchenki gazowo-elektryczne, gry planszowe, stół do gry w tenisa. W ramach realizacji tego projektu utwardzono również kostką betonową brukową teren przed każdym budynkiem. Wartość zadania wynosi ok. 450 tys. zł, w tym około 260 tys. dofinansowania.

Dla porównania poniżej zdjęcia sprzed remontu i po jego wykonaniu.

2011 12 19.dom.ludowy.nowa.wies.04 - Świetlice wiejskie2011 12 19.dom.ludowy.nowa.wies.01 - Świetlice wiejskie
2011 12 19.dom.ludowy.nowa.wies.03 - Świetlice wiejskie2011 12 19.dom.ludowy.nowa.wies.02 - Świetlice wiejskie