XVI Powiatowy Przegląd Folkloru Ziemi Wieluńskiej

Piętnaście zespołów przyjęło zaproszenie na XVI Powiatowy Przegląd Folkloru Ziemi Wieluńskiej. 8 czerwca 2014r. na scenie przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osjakowie zespoły prezentowały ludowe pieśni i przyśpiewki z regionu wieluńskiego. W tym roku po raz pierwszy na przeglądzie oprócz śpiewu pojawiła się również inscenizacja obrzędu weselnego Przepióreczek z Mierzyc.

Gminę Osjaków reprezentowały dwa zespoły ludowe: Zespół Pieśni Ludowej z Chorzyny i Zespół Pieśni Ludowej z Osjakowa.

image?format=raw&type=orig&id=3260 - XVI Powiatowy Przegląd Folkloru Ziemi Wieluńskiejimage?format=raw&type=orig&id=3256 - XVI Powiatowy Przegląd Folkloru Ziemi Wieluńskiej

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury: http://kultura.osjakow.pl/fotogaleria/xvi-powiatowy-przegld-folkloru-ziemi-wieluskiej-08062014r