Zapowiedź VI Wojewódzkiego Święta Chrzanu

{nomultithumb}2016 08 10 plakat swieto chrzanu fb - Zapowiedź VI Wojewódzkiego Święta Chrzanu

Już 4 września w Osjakowie odbędzie się VI Wojewódzkie Święto Chrzanu. Start o godzinie 15:00! W bogatym programie artystycznym znalazły się m.in. występy zespołów ludowych, kabaret Cezarego Pazury, koncert D-Bomb i gwiazdy wieczoru Oddział Zamknięty! Impreza zakończy się dyskoteką pod gwiazdami.

Jak co roku będzie można skosztować potraw z chrzanem w roli głównej, odwiedzając stoiska przygotowane przez stowarzyszenia, koła i gminy Zagłębia Chrzanowego. Impreza ma charakter wystawienniczo-targowy. Firmy z całego województwa i nie tylko zaprezentują swój dorobek i przedstawią Państwu bogatą ofertę.

Patronat honorowy nad Świętem objął Marszałek Województwa Łódzkiego. Mamy już deklarację patronatów medialnych: TVP3 Łódź, Radio Łódź, Radio ZW, Kulisy Powiatu, Spotted Osjaków, Wieluniak.

Zapraszamy również na PIKNIK OWOCOWO-WARZYWNY, organizowany przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego. W programie: promocja i degustacja produktów z owoców i warzyw, konkursy dla dzieci i dorosłych.

Dobrą zabawę dla najmłodszych zapewni park rozrywki z licznymi atrakcjami, stoisko z lodami, watą, przejazd konno lub bryczką z Lolkową Zagrodą. Dla nieco starszych uczestników przewidujemy paintball i zwiedzanie wystawy maszyn rolniczych.

Jak co roku przewidujemy przeprowadzenie konkursów związanych z chrzanem. Zapraszamy do wzięcia udziału i powalczenia o nagrody w 2 konkursach na fb, 3 konkursach oceniających tegoroczny korzeń chrzanu, konkursach dla publiczności (dzieci i dorosłych).

Podczas Święta będzie można zakupić nadwarciański chrzan od producentów chrzanu, zarówno ten w korzeniach, jak i ten utarty w słoiczkach. Polecamy!

Nasze Święto przysłuży się do promocji nadwarciańskiego chrzanu jako marki regionu łódzkiego. Zależy nam na promocji produktu, który jest rozpoznawalny i cenny jako marka łódzkiego.