Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2016 roku w Osjakowie odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą za ojczyznę w Kościele Parafialnym w Osjakowie. Następnie złożono kwiaty pod Obeliskiem „Poległym za Ojczyznę”. Po dotarciu do Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osjakowie rozpoczęła się dalsza część obchodów. Wprowadzono poczty, odegrano hymn. Wójt Gminy Osjaków – Pan Jarosław Trojan powitał przybyłych gości i wygłosił przemówienie. Następnie głos zabrał Starosta Wieluński – Pan Andrzej Stępień. Kolejno wręczono zasłużonym medale, odznaczenia i podziękowania. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Po wystąpieniach okolicznościowych odprowadzono poczty sztandarowe i rozpoczęła się część artystyczna uroczystości, na którą składały się: występ dzieci szkolnych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osjakowie oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Grupy Obrzędowo-Śpiewaczej z Raduczyc.

{nomultithumb} image?view=image&format=raw&type=img&id=6306 - Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Więcej zdjęć na stronie: kultura.osjakow.pl.