Jubileusze Zespołów Pieśni Ludowej

18-ego listopada 2016r. w Zajeździe Podjadek w Osjakowie odbyły się Jubileusze 40-lecia Zespołu Pieśni Ludowej z Osjakowa i 20- lecia Zespołu Pieśni Ludowej z Chorzyny.

Podczas jubileuszu wspomniano historię zespołów, liczne dokonania, nagrody oraz wyróżnienia, których podczas długoletniej działalności było niezmiernie wiele. Na uroczystości nie zabrakło gratulacji i prezentów. Wśród znamienitych gości znaleźli się: Pani Jolanta Zięba-Gzik – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Pan Andrzej Chowis – Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Sekretarz Powiatu Wieluńskiego, Pani Grażyna Ryczyńska – Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu w Wieluniu, Pan Andrzej Stępień – Starosta Wieluński, Pan Ryszard Drutowski – Przewodniczący Rady Gminy w Osjakowie, Pani Renata Kostrzycka – Zastępca Wójta Gminy Osjaków, Pan Zbigniew Pustkowski – Sekretarz Gminy Osjaków, Pan Waldemar Jabłonka – Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Osjakowie, Pani Elżbieta Walocha – Członek Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy w Osjakowie, Pani Małgorzata Dziurowicz-Kaszuba – Konsultant Łódzkiego Domu Kultury dla zespołów folklorystycznych, Delegacja Zespołu Pieśni Ludowej z Dębiny, Media.

{nomultithumb}

Szczegółowa relacja i galeria zdjęć na stronie kultura.osjakow.pl.

image?view=image&format=raw&type=img&id=6363 - Jubileusze Zespołów Pieśni Ludowej