Dni Osjakowa 2017

{nomultithumb}image?view=image&format=raw&type=img&id=6878 - Dni Osjakowa 2017

25 czerwca 2017 roku w Osjakowie odbył się Festyn DNI GMINY OSJAKÓW 2017.

Festyn rozpoczął się o godz. 16:00 powitaniem gości przez panią Annę Jendrzycką, dalej nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy przez Pana Jarosława Trojana – Wójta Gminy Osjaków i Zastępców Przewodniczącego Rady Gminy w Osjakowie – Pana Waldemara Jabłonkę i Pana Jana Zatwarnickiego.

Podczas festynu wręczono statuetki laureatom konkursu „Działacz Społeczny Gminy Osjaków 2016” za szczególne osiągnięcia w działalności społecznej. Statuetki z rąk Wójta Gminy Osjaków – Jarosława Trojana i Wiceprzewodniczących Rady Gminy w Osjakowie otrzymali Marian Siwiaszczyk, Stanisława Podgórniak, Tadeusz Gibas, Marek Bożukowski.

Część artystyczną rozpoczęli wychowankowie Przedszkola w Osjakowie i uczniowie Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Osjakowie.

Ogromne emocje wzbudził Turniej Sołectw, organizowany po raz drugi. W Turnieju wzięło udział 7 sołectw: Raduczyce, Drobnice, Czernice, Felinów, Dębina, Krzętle, Walków. W części pierwszej Turnieju drużyny przeciągały linę. W drugiej rundzie wybrani reprezentanci odpowiadali na losowe pytania z wiedzy o Gminie Osjaków. Kolejną konkurencją było ustawianie wieży z klocków i chociaż wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko, ostatnia konkurencja okazała się najcięższą. W rundzie finałowej Jury oceniało stoiska przygotowane przez Sołectwa. W Turnieju I miejsce zajęło Sołectwo Felinów, II miejsce – Dębina, a III – Drobnice.

Dni Gminy Osjaków zakończyły się muzycznie. Wystąpił zespół śląski Wesoły Masorz i Przyjaciele, gwiazdą wieczoru był Don Vasyl Junior i Cygańskie Gwiazdy, a całość domknęła dyskoteka z Radiem ZW prowadzona przez Krzysia Poznerowicza.

Uczestnicy niedzielnej imprezy mogli skorzystać z wielu różnobarwnych stoisk kulinarnych przygotowanych przez: Stowarzyszenie Cyklistów „Kółeczko” w Osjakowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Drobnic, Gminny Ludowy Klub Sportowy „Warta” w Osjakowie, Sołectwa: Raduczyce, Drobnice, Czernice, Felinów, Dębina, Krzętle, Walków.

Dla najmłodszych zapewniono moc atrakcji: park rozrywki, Lolkową Zagrodę i stoiska z zabawkami i łakociami.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wspólną zabawę!

Sponsorzy DNI GMINY OSJAKÓW 2017:

  • Nadwarciański Bank Spółdzielczy w Działoszynie
  • Aleksandra Wesołowska – Punkt Ubezpieczeń w Osjakowie
  • Janusz Niemczyński – Motel – Bar „Łasuch” w Kuźnicy Strobińskiej
  • Stanisław Malinowski – Auto-Plac w Wieluniu
  • Dariusz Domagała – Dachy Domagała w Dębinie

Wsparcia przy organizacji udzielili:

  • Jednostka OSP z Osjakowa
  • Komisariat Policji w Osjakowie
  • Krzysztof Stolarczyk z Osjakowa

Galeria zdjęć z Dni Osjakowa do obejrzenia na stroniekultura.osjakow.pl