Dni Osjakowa 2018 – dzień drugi

{nomultithumb}image?view=image&format=raw&type=img&id=8368 - Dni Osjakowa 2018 - dzień drugi

Tegoroczne Dni Gminy Osjaków odbyły się 9 i 10 czerwca. Sobotni ranek rozpoczęła „Mila Osjakowska”, a popołudnie wypełniły zmagania sportowe „MAMA, TATA, JA I PIŁKA NOŻNA” oraz turniej piłki nożnej. Z kolei niedziela była dniem odpoczynku, zabawy i integracji społeczności lokalnej.

10 czerwca 2018 roku na Stadionie Sportowym przy ul. Wieluńskiej 23 w Osjakowie odbył się Festyn DNI GMINY OSJAKÓW 2018.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Wójt Gminy Osjaków i Przewodnicy Rady Gminy w Osjakowie – Pan Ryszard Drutowski.

Uroczystość zapoczątkowały występy dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Osjaków.

Ogromne emocje wzbudził Turniej Sołectw, w którym wzięło udział 7 sołectw: Borki Walkowskie, Dębina, Drobnice, Krzętle, Nowa Wieś, Raduczyce, Walków. W pierwszej konkurencji wybrani reprezentanci odpowiadali na losowe pytania z wiedzy o Gminie Osjaków. Drugą konkurencją było bicie piany, a trzecią przerzucanie opony. Oto oficjalne wyniki turnieju:
I miejsce Sołectwo Drobnice
II miejsce Sołectwo Dębina ex aequo Sołectwo Krzętle
III miejsce Sołectwo Nowa Wieś

Dni Gminy Osjaków zakończyły się muzycznie. Gwiazdą wieczoru był Zespół Akcent. Tuż po koncercie Zenona Martyniuka, wystąpił zespół Łukash. Niedzielna impreza zakończyła się dyskoteką z Radiem ZW.

Uczestnicy niedzielnej imprezy mogli skorzystać z wielu różnobarwnych stoisk kulinarnych przygotowanych przez: Stowarzyszenie Cyklistów „Kółeczko” w Osjakowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Drobnic, Zespół Pieśni Ludowej z Osjakowa, Zespół Pieśni Ludowej z Chorzyny, Zespół Pieśni Ludowej z Dębiny, Grupa Obrzędowo –Śpiewacza „Raduczanie”, Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej ”Bez Granic”, Stowarzyszenie Agroturystyczne Ziemi wieluńskiej w Osjakowie, Sołectwa: Raduczyce, Drobnice, Czernice, Dębina, Krzętle, Walków, Krzętle, Chorzyna, Kuźnica Ługowska, Borki Walkowskie, Nowa Wieś. Dodatkową obsługę gastronomiczną zapełniło P. P. H. U. „JATEX”.

Dla najmłodszych zapewniono moc atrakcji: park rozrywki, Lolkową Zagrodę oraz stoiska z zabawkami i łakociami.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wspólną zabawę!

Sponsorzy DNI GMINY OSJAKÓW 2018:
1. Nadwarciański Bank Spółdzielczy
2. Grupa Kapitałowa Pamapol Rusiec
3. Andrzej i Mateusz Bator – ZUST s. c. A&M Bator
4. Danuta i Sławomir Olak – Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowe AGRAHURT Rad. Folwark
5. Szkoła Języków Obcych Sparrow w Osjakowie
6. Waldemar Chodak – P.P.H.U. WALDI
7. Aneta i Emmanuel Chudy
8. Zajazd Podjadek
9. Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „Dachy Domagała”
10. Przedsiębiorstwo Mięsno – Wędliniarskie Jacek Podgórniak
11. Punkt Ubezpieczeń w Osjakowie
12. Stacja Kontroli Pojazdów MARKOM
13. Motel ŁASUCH
14. Dominik Majchrzak – Firma Euro Trade Chorzyna
15. Piekarnia Szuster Julian Osjaków
16. Studio Stylizacji u Ani – Osjaków
17. Jacek Tomzik – P. P. H. U. „JATEX”

Wsparcia przy organizacji udzieliły jednostki OSP z terenu Gminy Osjaków oraz Komisariat Policji w Osjakowie.

Galeria zdjęć z Dni Osjakowa do obejrzenia na stronie Gminnego Ośrodka Kultury.