VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

{nomultithumb}image?view=image&format=raw&type=img&id=8684 - VIII Gminny Przegląd Kolęd i PastorałekGaleria zdjęć >>

Już po raz ósmy niedzielne styczniowe popołudnie upłynęło w świątecznym nastroju wspólnego kolędowania podczas VIII Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie dnia 13 stycznia 2019 r.

Cele Przeglądu to: – popularyzacja i przypomnienie zapomnianych kolęd, pastorałek i pieśni związanych z Bożym Narodzeniem – zwiększenie zainteresowania polskimi kolędami i pastorałkami – prezentacja wartościowych pod względem religijnym i artystycznym kolęd i pastorałek. – wielopokoleniowa integracja społeczeństwa poprzez wspólne kolędowanie.

Ponad 200 występujących, lokalnych artystów prezentowało bogatą gamę kolęd, pastorałek i piosenek Bożonarodzeniowych, podkreślając ważną rolę kultywowania tradycji.

Wystąpili oni solo, w duecie, trio oraz w grupach, prezentując śpiew lub grę na instrumencie.

Artyści, począwszy od maluszka do staruszka prezentowali się w następujących kategoriach:

  • Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Osjakowie, Punktu Przedszkolnego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Drobnicach, Punktu Przedszkolnego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czernicach.
  • Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie, Katolickiej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicach, Katolickiej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Alberta Chmielowskiego w Czernicach.
  • Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie, Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie, Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej, Gitarzyści oraz Grupa Wokalno – Instrumentalna, działające przy GOK w Osjakowie.
  • Dorośli – Urząd Gminy w Osjakowie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Osjakowskiej, Zespół Pieśni Ludowej w Chorzynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Czernicach, Zespół Pieśni Ludowej w Osjakowie, Stowarzyszenie Cyklistów „Kółeczko”, Grupa Śpiewacza „Raduczanie”, Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Francuskiej „Bez Granic”, „Ale Kapela”, Rada Gminy w Osjakowie, Zespół Pieśni Ludowej w Dębinie.

VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek był niezwykłym widowiskiem artystyczno –muzycznym, które będziemy bardzo mile wspominać. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i publiczności za wytworzony świąteczny nastrój, miłą i przyjazną atmosferę oraz wspólne kolędowanie.

Dziękujemy również zaproszonym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a wręczając podziękowania artystom podkreślili rangę i znaczenie tego wydarzenia.