Rząd zaostrzył zasady narodowej kwarantanny. Podczas zwołanej dzisiaj konferencj…

Rząd zaostrzył zasady narodowej kwarantanny. Podczas zwołanej dzisiaj konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że rząd wprowadza zakaz przemieszczania się.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu zakazane będzie wychodzenie z domu poza takimi przypadkami, jak wyjście do sklepu, apteki, do pracy, czy na spacer z psem. Zakazane jednak będzie chodzenie w grupach powyżej dwóch osób, a także gromadzenie się w grupach. Nie wolno będzie też w dużych grupach jeździć w pojazdach komunikacji publicznej.

Zakaz obowiązuje od wtorku 24 marca do soboty 11 kwietnia. Za jego złamanie grozi kara do 5 tys. zł.

Rząd ogranicza liczbę uczestników mszy św. do 5 osób. Nie licząc oczywiście kapłanów i celebransów. Podobnie dotyczy to pogrzebów, gdzie dopuszczeni do uczestnictwa są ponadto pracownicy zakładów pogrzebowych.

– Policja będzie na bieżąco monitorować przestrzeganie nowych rygorów. Zakaz przemieszczania się dwóch osób jest z wyłączeniem rodzin – mówił minister Szumowski. – Policja będzie oceniała, czy to jest pójście na spotkanie towarzyskie, czy plac zabaw. takie zachowania są niedopuszczalne – dodał minister.Udostępniono: 0

Data: 2020-03-24 16:23:01

Źródło