Uroczystość z okazji 153. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

2016 01 22 powstanie styczniowe - Uroczystość z okazji 153. rocznicy wybuchu Powstania StyczniowegoW dniu 21.01.2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Osjakowie odbyła się gminna uroczystość patriotyczna z okazji 153 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele.

Uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych: Rady Gminy w Osjakowie, Gminnego Koła ZKRPiBWP w Osjakowie, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osjakowie, Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Osjakowie . Na uroczystość składały się: część oficjalna oraz część artystyczna. W części oficjalnej nastąpiło wprowadzenie pocztów sztandarowych, odegranie hymnu państwowego, powitanie gości i uczestników uroczystości, wystąpienie okolicznościowe Wójta Gminy Osjaków – Pana Jarosława Trojana, wystąpienie okolicznościowe Pana Franciszka Janusa – Prezesa Gminnego Koła ZKRPiBWP w Osjakowie, Starosty Wieluńskiego – Pana Andrzeja Stępnia, odprowadzenie pocztów sztandarowych. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie, pod kierunkiem Pani Anety Pierzyna i Pani Ewy Drewicz. Uroczystość podsumowali: Pan Roberta Rabenda – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Pan Jarosław Trojan – Wójt Gminy Osjaków.

Organizatorami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Osjakowie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osjakowie.

Galeria zdjęć z uroczystości: http://kultura.osjakow.pl/fotogaleria/powstanie-styczniowe-21012016r