Złote Gody w Osjakowie

2016 07 12 50 lecie pozycia 45 - Złote Gody w Osjakowie

W dniu 8 lipca 2016 r. na terenie Naszej Gminy obchodziliśmy uroczystość „50 – lecia pożycia małżeńskiego”.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów w Kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Osjakowie, następnie uhonorowania Jubilatów medalami „ Za długoletnie pożycie małżeńskie” odbyło się w Motelu „Łasuch” w Kuźnicy Strobińskiej.

Medalami nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę za długoletnie pożycie małżeńskie odznaczono 17 par z gminy Osjaków:
1. Bartos Janina i Jan
2. Bogusławscy Monika i Jan
3. Garbacińscy Janina i Mieczysław
4. Ignasiak Kazimiera i Jerzy
5. Kaźmierczak Marianna i Zdzisław
6. Korytek Marianna i Antoni
7. Krzemińscy Stefania i Henryk
8. Kula Janina i Czesław
9. Majsiak Krystyna i Jan
10. Niciejewscy Maria i Kazimierz
11. Nicińscy Zofia i Stanisław
12. Osyda Stanisława i Eugeniusz
13. Rabikowscy Teresa i Jerzy
14. Waloch Irena i Czesław
15. Wojdyła Marianna i Jan
16. Wróbel Lucja i Lucjan
17. Zawadzcy Stanisława i Stanisław

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył Wicewojewoda Łódzki -Karola Młynarczyk, Wójt Gminy Osjaków – Jarosław Trojan. Listy Gratulacyjne, kwiaty oraz upominki dla Jubilatów wręczyli: Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego – Andrzej Chowis, Starosta Wieluński – Andrzej Stępień, Przewodniczący Rady Gminy w Osjakowie – Ryszard Drutowski, Zastępca Wójta Gminy Osjaków – Renata Kostrzycka, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Osjakowie – Anna Kleszczyńska.

W uroczystości oprócz władz gminnych wzięli udział Wicewojewoda Łódzki – Karol Młynarczyk, rady sejmiku województwa łódzkiego – Andrzej Chowis, starosta wieluński – Andrzej Stępień, a także rodziny naszych Jubilatów.

Po uroczystym wręczeniu odznaczeń Szanowni Jubilaci wraz z rodzinami wspólnie wspominali przeżyte lata przy odrobinie słodkości.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni Ludowej w Osjakowie oraz Zofii Hanulak, która uczęszcza na zajęcia muzyczne prowadzone przez GOK w Osjakowie.

{gallery}news/2016-07-12-50-lecie-pozycia{/gallery}